Copyright 2024 - Dobrastodola.cz

VIA DELICIA - Bezchlebova rodinná konzervárna

Jedná se o malou manufakturu, kterou tvoří 10 zaměstnanců. Založil ji Olin Bezchleba v roce 2011 po 18 letech působení v gastronomii a potravinářském průmyslu.

 založení vlastní značky Via Delicia ho přivedla inspirace francouzskými lokálními trhy, které poznal během svého působení ve Francii, a především nález staré knihy o zavařování z roku 1925. Její majitelka, zřejmě hospodyně ze statku, si do ní pečlivě zapisovala své poznatky a recepty.

Cílem  je pokračovat ve výrobě kvalitních delikates, které budou pocházet z poctivých surovin. Na složení výrobků si velmi zakládáJÍ. Nenajdete v nich žádné konzervanty. No řekněte, když to šlo bez nich dříve, tak proč by to nešlo i dnes? Džemy obsahují pouze přírodní citrusový pektin.

 

www.viadelicia.cz

 

 

 

ČONGRÁDY - rodinná tradice výroby paštik

konzervované výrobky vycházejí z rodinné receptury, kterou vytvářel jejich dědeček Štefan Čongrády. Několikaleté zkušenosti z vesnických zabijaček mu umožnily vytvořit produkty s vyváženou chutí a hlavně ze skutečného masa.

Maso je zpracováno  jen od maloproducentů a farmářů. Takové maso nám zajišťuje společnost Ecoproduct z jižních Čech, z kraje přírody a poctivého hospodářství.  Dodavatel  garantuje, že všechna prasátka jsou českého původu. Firma se snaží  vrátit na stoly domácností poctivé výrobky vyrobené pouze ze skutečných přírodních ingrediencí.

 

http://congrady.eu/

 

f t g