Copyright 2024 - Dobrastodola.cz

VINAŘSTVÍ OVČÁČÍK

Rodinná firma Vinařství Ovčáčík, sídlící na Velehradě poblíž Uherského Hradiště, navázala na zdejší tradici vinařství a posouvá se svým uvažováním, způsobem pěstování révy vinné a výroby vína jakožto finálního produktu mezi kvalitativní špičku nejen v České republice, ale i v zahraničí. 

Díky menším rozlohám svých vinic se může dokonale soustředit na moderní, ale zároveň i velmi přísně orientovaný ekologický způsob zemědělského hospodaření, a to na integrovanou produkci hroznů a vína.

 

Vína Vinařství Ovčáčík získala řadu významných ocenění, a to jak na místních, oblastních a národních výstavách vín, tak i na respektovaných mezinárodních soutěžích (Španělsko, Francie, Itálie, Belgie, Rakousko, Slovensko, Velká Británie, Izrael ad.).

Reference o firmě či její výsledky jsou prezentovány vinařskými znalci v předních odborných publikacích. Mimo jiné i ve světové encyklopedii vín Toma Stevensona „The New Sotheby´s Wine Encyclopedia“ (Dorling Kindersley, London, 1997) nebo v prestižním francouzském průvodci „1000 Vins du Monde“ (1 000 vín světa) pro rok 2011 (Hachette Pratique, Paris, 2010).

V roce 2012 bylo firmě Vinařství Ovčáčík uděleno Hospodářskou komorou České republiky 2. místo v rámci národní soutěže pro domácí podnikatele „Český Patron 2011“, v kategorii ‚Z naší země nejefektivnější zemědělský podnik‘. 

 

http://www.vino-ovcacik.cz/

 

f t g